iconstyle.al > Celebrity > LISTA/32 femrat që e akuzojnë Harvey Weinstein për ngacmim seksual (FOTO)

LISTA/32 femrat që e akuzojnë Harvey Weinstein për ngacmim seksual (FOTO)

Shumë prej tyre ishin të reja, të pafuqishme dhe të frikësuara për të folur, pasi karrierat e tyre rrezikonin të shkatërroheshin.

Për gati tre dekada akuzat e tyre mbetën sekret, disa u paguan që të mos flisnin.

Më shumë se 30 gra kanë dalë hapur me akuza për ngacmim seksual ndaj producentit të Hollivudit, Harvey Weinstein, njeriu i quajtur dikur ‘Perëndi’ i industrisë së filmit dhe fitues i çmimeve Oscar.

Akuzat e këtyre femrave, duke përfshirë disa nga aktoret më të famshme në botë, shkojnë nga kërkesa për masazhe, te puthjet apo përpjekjet për përdhunim. Dy asistente të tij, një punonjëse e Miramax dhe një tjetër grua, identiteti i së cilës nuk dihet, janë 4 nga 32 femrat në listë. Të tjerat i gjeni më poshtë:

Gwyneth Paltrow

Angelina Jolie

Cara Delevigne

Lea Seydoux

Asia Argento

Zoe Brock

Louisette Geiss

Judith Godreche

Dawn Dunning

Tomi-Ann Roberts

Katherine Kendall

Lucia Evans

Mira Sorvino

Rosanna Arquette

Rose McGowan

Ashley Judd

Emma De Caunes

Lauren O’Connor

Ambra Battilana

Jessica Barth

Laura Madden

Emily Nestor

Zelda Perkins

Elizabeth Karlsen

Liza Campbell

Lauren Sivan

Jessica Hynes

Romola Garai

Florence Darel

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.