iconstyle.al > Bukuri > Mireqenie > Ja cili është pozicioni më i mirë për të fjetur

Ja cili është pozicioni më i mirë për të fjetur

Një ditë e mirë nis mirë nëse keni bërë një gjumë të rehatshëm natën. Nëse zgjoheni të lodhur dhe me dhimbje koke, kjo do të thotë se nuk do ta keni të lehtë ta përballoni ditën. Por cili është pozicioni më i përshtatshëm i gjumit?

  • Fjetja në shpinë

Ky është pozicioni më i mirë i gjumit! Duke fjetur në këtë mënyrë ju do të parandaloni dhimbjet e qafës, shpinës si dhe acidin refluks.

  • Duke fjetur në anën tuaj të majtë ose të djathtë

Do të minimizoni problemet e aparatit tretës, por vlen për t’u thënë se nuk është pozicioni ideal për gjoksin dhe fytyrën.

  • Fjetja në pozicionin e fetusit

Nëse nuk jeni shtatzënë, ky është pozicioni që nuk rekomandohet nga mjekët. Në mëngjes mund të çoheni me dhimbje shpine dhe qafe.

  • Të flesh me bark

Nëse ky është pozicioni juaj i preferuar, na vjen keq t’ju themi që duhet ta ndërroni. Duke qenë se koka është e anuar anash kjo mund të çojë në dhimbje qafe gjithashtu dhe shpine pasi shtylla kurrizore nuk është në një pozicion neutral

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.