iconstyle.al > Celebrity > “Rusi 2018”, Ja cilat janë skuadrat favorite për të fituar kupën e botës

“Rusi 2018”, Ja cilat janë skuadrat favorite për të fituar kupën e botës

Futbollistët më të mirë botëror kanë pushtuar Rusinë, me nisjen zyrtare të Kampionatit Botëror të Futbollit. Me 32 skuadrat që do të marrin pjesë, është ende e vështirë për të parashikuar se kush do të rrëmbejë kupën e botës. Mirëpo “Goal” rendit katër skuadrat që përfliten se do të triumfojë në Botërorin e 2018-ës.

Duke qënë se ata mbajnë titullin e kampionëve, Gjermania konsiderohet si një nga skuadrat më favorite për të fituar edhe këtë herë. Ata duhet të mposhtin Meksikën, Suedinë, Korenë e Jugut për të kaluar në fazën tjetër.

Brazili është skuadra e dytë që përflitet se do të fitojë me mundësitë 4/1. “Goal” shkruan se Brazili, ka një grup të vështirë për të mundur, pasi Serbia, Zvicra dhe Kosta Rica do t’ia bëjnë pak të vështirë rrugën drejt finales.

Me Sergio Ramos, Isco dhe Andres Iniesta në skuadër, Spanja është ndër skuadrat që duhet t’ia kenë frikën gjatë këtij Kampionati Botëror sepse është aty për të fituar.

Ashtu siç Brazili, Gjermania dhe Spanja, Franca është mes të preferuarave për të fituar këtë kompeticion 20 vite pasi rrëmbyen çmimin e parë.

 

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.