iconstyle.al > Celebrity > Xhensilës apo Besit? Aktori shuan kureshtjen se kujt i ngjan Ajka

Xhensilës apo Besit? Aktori shuan kureshtjen se kujt i ngjan Ajka

Ditën e djeshme Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku u bënë për herë të parë prindër të një vajze, të cilën e pagëzuan me emrin Ajka.

 

Kur morem vesh qe do vije ti, sa u lutem dhe falenderuam Zotin per kete bekim. Mire se erdhe Ajka e jetes tone. Te mbaj ne krahe, e ta ndjej frymen, edhe aromen, a thua se te gjitha lulet e kesaj toke jan mbledhur grusht tek gusha jote. Cfar ndjesie qenka te mbash krejt boten ne duar. O kenga ime, o poezia ime. Bej te miren edhe duaje veten. Per cdo te mire qe do besh, Zoti do shkurtoje distancen mes teje edhe Atij. Nuk me ka emocionuar asnje publik sa ty, un jam publiku yt ne fakt, duartrokas gjithcka tenden. Zoti qofte bariu yt. Ti do jesh lutja ime. Bes, zoti na bekoi te dyve me mè te shtrenjten dashuri. Un jam me fat qe te kam, me shume akoma qe ti je babi i Ajkes sone. Faleminderit gjithkujt qe u be pjese e ketij bekimi tonin. Spitalit Amerikan 2, #spitaliamerikan2 stafit korrekt dhe te perkushtuar ne maksimum. Faleminderit @suavinex_albania qe na mikluat me produktet tuaja. Doc. Genc Kabili qe pervec profesionalizmit, na e beri pritjen tone me te qete dhe me te embel. Flm Dr. Genci. Gjithashtu ruajtjen e qelizave staminale nga @Biosavetirana per te siguruar te ardhmen e shendetit te familjes . Ne te tre ju falenderojme. Perqafime. Xhensila, Besi dhe Ajka. PS: Ajka, edhe dicka, do shkruajn portalet per ty keto dite, i falenderojme por edhe i lutemi ta lene me kaq edhe te respektojne privatesine e cdo fotoje te dal pa miratimin tone. Flm.

A post shared by Xhensila Myrtezaj (@xhensilamyrtezaj) on

Çifti Kallaku në një rrëfim të gjatë dhe përlotës treguan emocionet e para si prindër, krahas fotos  ku shfaqej këmba e së porsalindurës në “Instagram”. Mirëpo kurioziteti është i madh për të mësuar se cilit prej tyre i ngjan më shumë e vogla.

Aktori i humorit Olsi Bylyku ka uruar çiftit për ardhjen në jetë të vogëlushes dhe ka shuar kuriozitetin e të gjithëve. Sipas tij, Besi dhe Ajka ngjasojnë shumë me njeri-tjetrin.

“Mirëseerdhe në jetë Ajka. O Zot, dhuroje shëndet e jetë. Ta ishte këput kokën @beskallaku” – shkruan krahas fotos Olsi Bylyku.

 

Për t’u njohur të parët me lajmet më të fundit nga showbiz-i, moda, bukuria, aktualiteti etj., shkarkoni falas aplikacionin e iconstyle.al
iOS: (Kliko Këtu)
Android: (Kliko Këtu)

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.