iconstyle.al > Celebrity > Dikur mblidhte plehrat rrugëve; Historia e pabesueshme e futbollistit të Francës që pritet të fitojë Kupën e Botës

Dikur mblidhte plehrat rrugëve; Historia e pabesueshme e futbollistit të Francës që pritet të fitojë Kupën e Botës

N’Golo Kante është rasti që vërteton se ëndrrat bëhen realitet.

Në vitin 1998, kur Franca fitoi Botërorin e parë në histori, N’Golo atëherë vetëm shtatë vjeç, ndodhej në rrugët e Parisit duke mbledhur plehrat, për t’i dërguar më pas në plantacionin e riciklimit.

Ai punonte së bashku me të atin, duke pastruar rrugët e kryeqytetit francez.

Mirëpo sot, N’Golo është shpresa e ekipit për të sjellë Kupën e Botës në Francë. Për shumë specialistë të futbollit, ai është një ndër mesfushorët më të mirë në botë.

Të dielën, në finalen e Botërorit, ai pritet të bëjë diferencën pasi edhe sipas Hazard, shokut të tij Chelsea “kur ai është në formë është thuajse e pamundur që kundërshtarët të fitojnë”.

Burimi: Ballkanweb

 

Për t’u njohur të parët me lajmet më të fundit nga showbiz-i, moda, bukuria, aktualiteti etj., shkarkoni falas aplikacionin e iconstyle.al
iOS: (Kliko Këtu)
Android: (Kliko Këtu)

 

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.