iconstyle.al > Celebrity > Këngëtarja shqiptare sulmon Rinën dhe Taynën: “Reklamojnë prostitucionin dhe drogën”

Këngëtarja shqiptare sulmon Rinën dhe Taynën: “Reklamojnë prostitucionin dhe drogën”

Së fundmi pjesë e tregut muzikor shqiptar janë bërë edhe dy këngëtaret e reja Tayna dhe Rina Balaj. Ato kanë qenë në qendër të vëmendjes mediatike edhe për shkak të konflikteve që kanë me njëra-tjetrën.

Tayna pretendon se është reperja e parë femër, por kjo kundërshtohet nga Rina e cila pretendon se është ajo e para. Mirëpo  këngëtarja Fifi, e ftuar sot në emisionin “Thumb” u shpreh se reperja e parë shqiptare ka qenë Gjira dhe MC Mimo, më pas ajo dhe pastaj ka dal në treg Rina dhe Tayna. Madje Fifi u shpreh se këto të dyja nuk bëjnë gjë tjetër veçse reklamojnë prostitucionin dhe drogën.

“S’ka lidhje, nuk e klasifikoj veten si repere. Përpara meje ka qenë Gjira, para Gjirës MC Mimo  dhe nuk mund të thotë dikush që jam unë e para. E rëndësishme është që ta dinë kush është shkolla. Është dikush këtu profesori, unë. Është një profesor që po i rrit me tekste. Nuk e di nëse i bëjnë vet tekstet. Unë i kam dëgjuar dhe u uroj suksese. Më vjen shumë keq që po u bëjnë reklamë prostitucionit, drogës dhe lëndëve narkotike në kërë rast. Ishalla kthjellohen. Repi është revolucion, jo drogë dhe prostitucion. Njerëzit e kanë bërë për të kallëzuar realitetin, flitet për gjëra që nuk ja vlen fare të diskutohet për to. Harrojmë që jemi në Shqipëri”, u shpreh Fifi gjatë kësaj interviste.

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.