iconstyle.al > Aktualitet > Tifozët në lot: Kroacia kualifikohet në finalen e Kampionatit Botëror

Tifozët në lot: Kroacia kualifikohet në finalen e Kampionatit Botëror

Historike! Kroacia prek për herë të parë finalen për Kupën e Botës. Ekipi kroat do të përballet në finalen e madhe në Botërorin rus me Francën, në ndeshjen që do të mbahet ditën e dielë.

Kroacia arriti të mposhtë Anglinë, me rezultatin 2 me 1. Në minutën e pestë të ndeshjes, britanikët arritën të shënonin në portën e kroatëve, falë golit të  Trippier gjatë goditjes së dënimit.

Mirëpo në pjesën e dytë të ndeshjes, Perisivic vendos baraspeshën në gjymëfinale me golin e shënuar për kroatët. Këta të fundit, arritën të shënojnë golin e fitores gjatë minutës së 108’, ku Mandzucik shënoi gjatë minutave shtesë.

 

Ekipi anglez nuk arriti dot të prekë finalen dhe lojtarët shpërthyen në lot menjëherë pas përfundimit të minutave shtesë.

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.