iconstyle.al > Aktualitet > Parandjenja e frikshme: Reperi amerikan foli për vdekjen e tij para se të qëllohej me armë

Parandjenja e frikshme: Reperi amerikan foli për vdekjen e tij para se të qëllohej me armë

Reperi amerikan, XXXTentacion, i cili humbi jetën pasi u qëllua kur po dilte nga një dyqan në Miami, e kishte parandjerë vdekjen e tij para shumë muajsh.

Albumi i 20-vjeçarit, emri i vërtetë i të cilit ishte Jahseh Onfroy, përqendrohej tek ndjekja, dhimbja, trauma, polemika dhe vdekja. Me anë të një video live në Instagram, reperi foli për dëshirën e fundit të jetës së tij duke thënë:

“Nëse një ditë vdes në mënyrë tragjike, pa e përmbushur ëndrrën time, së paku do të doja të dija që fëmijët e kanë marrë mesazhin tim për të bërë diçka për veten. Merreni mesazhin tim dhe përdoreni, kthejeni në diçka pozitive. Nëse vdes në mënyrë tragjike dua të sigurohem që jeta ime të ketë bërë të lumtur të paktën 5 milionë fëmijë.”

Video është publikuar nga shumë fansa të XXXTentacion, që e vuajnë ndarjen e tij nga jeta në mënyrë tragjike.

Më pas ai vijon:

“Nuk më plas fare sepse e njoh qëllimin tim në fund dhe e di atë që dua për të gjithë dhe e di se cili është mesazhi im. Unë vetëm dua të them, që ju vlerësoj dhe ju dua të gjithëve dhe besoj te të gjithë ju.

“Mos lejoni t’ju kapë depresioni. Mos e lejoni trupin tuaj të përcaktojë shpirtin tuaj, lereni shpirtin tuaj të gjejë trupin tuaj. Mendja është e pakufishme. Ju vleni më shumë sesa mund ta imagjinoni. Gjithçka që duhet të bëni është të ëndrroni dhe gjithçka që duhet të bëni është të dëshironi ta përmbushni atë ëndërr dhe të keni forcë”.


XXXTentacion u shfaq në revistën Freshman Class 2017  së bashku me artistë të tjerë të rinj. Albumi i tij i fundit “?” qëndroi në vend të parë kur u publikua në mars sipas Billboard.

Kënga e tij “Sad!” u rendit në vendin e 7 në Billboard Hot 100 dhe qëndroi për 15 javë në kryesim.

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.


Tags: