iconstyle.al > Aktualitet > Nëna e kryeministrit iu nënshtrua operacionit, mjekët po e mbajnë nën kontroll

Nëna e kryeministrit iu nënshtrua operacionit, mjekët po e mbajnë nën kontroll

Ditën e shtunë, kreu i qeverisë Edi Rama zbuloi përmes një dedikimi emocionues se nëna e tij Aneta po vuan nga një sëmundje e vështirë.

Ramës iu dorëzua në Vlorë një çmim që nderon nënën e tij. Urdhri i Stomatologjisë Shqiptare, i kishte akorduar asaj titullin “Nderi i Stomatologjisë Shqiptare”.

Por duke qenë se ajo nuk mundi ta merrte personalisht çmimin, kryeministrit shkoi në Vlorë ku u mbajt ceremonia, në vendlindjen e nënës së tij.

Mjekët pohojnë për “Gazeta Shqiptare” se para pak muajsh, Aneta Rama i është nënshtruar një operacioni në toraks (kraharor) e sipas tyre, gjendja e saj po mbahet nën kontroll.

Hera e fundit që Aneta Rama është parë të lëvizë, ishte data 11 e këtij muaji, ditë që lidhet me 20-vjetorin e humbjes së bashkëshortit të saj, z. Kristaq Rama.

Ajo ka qenë në varrezat e Sharrës ku prehet skulptori, dalje e cila është konsultuar paraprakisht me mjekët dhe është realizuar në kushte të veçanta.

Mjekët janë treguar shumë të rezervuar me informacionin në lidhje me shkallën e sëmundjes së Aneta Ramës, e cila më 1 shtator 2018, pra këtë vit mbush 80 vjeçe.

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.