iconstyle.al > Aktualitet > Në gjendje të rëndë shëndetësore, Ismail Kadare dërgohet me urgjencë në spital

Në gjendje të rëndë shëndetësore, Ismail Kadare dërgohet me urgjencë në spital

Ditën e sotme mësohet se shkrimtari i madh shqiptar Ismail Kadare është dërguar me urgjencë në spital.

Lajmin e hidhur e ka dhënë poeti Arti Lushi nëpërmjet një statusi në Facebook ku njofton se 82-vjeçari është në gjendje të rëndë shëndetësore.

“Miq më vjen keq të ndaj me ju një lajm të hidhur. Sapo më njoftuan nga spitali Arnand Trousseau në Paris që shkrimtari ynë kombëtar, Ismail Kadare ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Uroj që Zoti t’i jap forcë e kurajo familjarëve, e mbi të gjitha qetësinë për të pranuar vullnetin e epërm”, ka shkruar Arti Lushi.

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.