iconstyle.al > Modë > Aksesore > Jo vetëm në qafë: Mënyra që nuk dinit sesi ta vendosni varësen “choker”

Jo vetëm në qafë: Mënyra që nuk dinit sesi ta vendosni varësen “choker”

Ato ishin trendi i momentit në vitet ’90, kur ju ende ndoshta nuk e kuptonit se çfarë ishte moda. Ndoshta për këtë arsye, stilistët vendosën që t’i kthenin sërish në modë, në koleksionin e vitit të kaluar dhe të vazhdojnë t’i risjellin në pasarelë.

Varëset që vijnë rreth qafës, të quajtura dhe “choker”, janë një nga aksesorët që mund të transformojnë çdo veshje.

Celebrities dhe shtëpitë e mëdha të modës na mësuan se këto aksesorë, mund t’i kombinojmë me çdo stil veshjeje, nga ato të jetës së përditshme tek paraqitjet në evente të rëndësishme.

Por cila është varësja e duhur “choker” për paraqitjen tuaj?

Për sa koha “Swarovski” ka kaq shumë alternativa nuk keni pse shqetësoheni:

Fjongo dhe gurë

Nëse ka një varëse që nuk do të dalë ndonjëherë nga moda është ajo e “choker” me rripin kadif. Por veçantia e saj janë pikërisht shkëlqimi që i japin gurët. Përgatituni të shkëlqeni me varësen “Henrietta” nga “Swarovski”.

E frymëzuar nga kristalet e akullta, ajo kap bukurinë e dimrit, ndërsa fongoja kadife  i përshtatet çdo paraqitjeje.

Mund të zgjidhni që lidhësja të jetë e lirshme ose të lidhni fjongo, kjo në varësi të stilit të veshjes që keni.

Zgjedh të shkëlqej

Shndritni me këtë varëse të parezistueshme nga “Swarovski”, të kombinuar me varësen me simbolin e njohur të markës, mjellmën.

Nga ana tjetër varësja “choker” “Crystaldust” e mbuluar e gjitha me kristale është njëkohësisht kaq klas, por edhe e rehatshme. Është një nga aksesorët “must” të këtij sezoni.

Varëse dhe rreth

Ndoshta nuk e dinit, por “choker” mund të shërbejë edhe si rreth për flokët tuaj. Femëror dhe tërheqës , ky aksesor mund të vendoset si një varëse dhe si rrip për kokën, falë mekanizmit që përmban.

Eksploroni nga afër koleksionin në dy dyqanet e “Swarovski”-t, në Qendrën Metropol, rr. “Sami Frashëri” dhe në TEG.

Burimi: Iconstyle.al

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.