iconstyle.al > Horoskopi > Horoskopi Javor > Horoskopi Javor: 12 – 18 mars 2018

Horoskopi Javor: 12 – 18 mars 2018

Dashi

Mund të përplasesh me dikë me autoritet pasi Venusi shkon drejt Saturnit në fillim të javës. Ndoshta duhet të thuash se si ndihesh, por mund të frikësohesh. Megjithatë, një lidhje tjetër më pozitive mund t’ju japë guximin të flisni dhe të shprehni veten me ndershmëri dhe kjo mund t’i bëjë të gjitha ndryshimet. Hëna e re të shtunën mund të jetë një ftesë për t’i kushtuar më shumë vëmendje ëndrrave tuaja. Kur Marsi të hyjë në Bricjap të shtunën, anët tuaja ambicioze mund të dalin përpara.

Demi

Kjo javë do të jetë e lumtur për një blerje për shtëpinë tuaj ose për ju personalisht. Ju do të jeni në gjendje të zgjidhni një problem pronësie ose të përmirësoni shtëpinë, kopshtin, vilën dhe kështu me radhë. Bukuria dhe rehatia rreth jush do të jenë një faktor i rëndësishëm. Shmangni ndryshimet e mëdha, sepse emocionalisht nuk do të jeni gati për to.  Do të keni ëndrra që lidhen me të afërmit tuaj ose të dashurit tuaj që janë në përtej dhe të cilët do t’ju kujtojnë për veten tuaj nëpërmjet një pranie dhe përvoje të çuditshme. Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë e suksesshme dhe produktive për ju.

Binjakët

Këtë javë do të keni shumë kohë për të menduar për ngjarjet që keni përjetuar kohët e fundit. Ju mendoni se jeni në prag të ndryshimeve të rëndësishme personale ose profesionale dhe kjo ju bën të mendoni më me kujdes, për të shmangur rreziqet. Kjo do të jetë një javë e mirë për të kërkuar burime të reja të të ardhurave shtesë. Në punën tuaj ju mund të përjetoni një javë të valës së ulët: më pak angazhime, më pak shitje ose konsumatorë, por që do të jetë e përkohshme. Përdoreni këtë periudhë për të përmirësuar njohuritë dhe aftësitë tuaja, për të zgjidhur gjërat në mënyrë që të punoni më racionalisht në të ardhmen.

Gaforrja

Do të angazhoheni për të larë një borxh. Këtë javë do të keni komunikim shumë më dinamik me miqtë apo të afërmit. Shumica prej jush do të krijojnë njohje të reja me njerëz të çuditshëm ose të ndryshëm nga vende, kultura ose fe të tjera. Do të jeni të hapur për njohje të reja dhe për njerëz të rinj në jetën tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të keni pritshmëri për zhvillimin e ngjarjeve të rëndësishme në jetën e një vajze ose të një gruaje të re. Nëse keni për të ndihmuar dikë, do ta bëni me kënaqësi. Në përgjithësi, në këtë plan mund të priten më shumë ngjarje pozitive sesa probleme. Surpriza këtë javë mund të lidhet me lindjen e një fëmije (ndoshta një djalë), një ngjarje e rëndësishme në jetën e djalit apo nipit tuaj etj.

Luani

Ju duhet të reduktoni ngarkesën tuaj emocionale dhe mendore para se të lloni të keni probleme shëndetësore. Nëse duhet të bëni lëshime ose të ndryshoni dëshirat tuaja me ato që janë më të arritshme, kështu bëni. Ju mund të përjetoni tensione ose kaos në jetën tuaj të dashurisë për shkak të mungesës së komunikimit të hapur ose ndikimit të faktorëve të jashtëm në marrëdhënien tuaj romantike. Atyre që kanë pasur një ndarje dashurie në gjashtë muajt e fundit i erdhi koha për ta mbyllur këtë faqe të jetës dhe për të nisur me energji të reja dhe më premtuese. Mos nxitoni për të krijuar një marrëdhënie të re, por as mos jetoni më gjatë me të kaluarën tuaj.

Virgjëresha

Ka mundësi të udhëtoni për punë ose për një qëllim tjetër specifik. Kjo do të jetë një kohë e mirë për ata që do të shkojnë për të punuar në një qytet apo vend tjetër për një periudhë të caktuar kohe. Në planin financiar, java nuk do të përmbushë pritshmëritë tuaja, por gjithsesi varet se sa realiste janë ato. Do të ketë vështirësi ose vonesa me paratë që do të duhet të pranoni nëpërmjet një kontrate, një dokumenti ose një transferte bankare. Këtë javë, shmangni kryerjen e marrëveshjeve financiare.

Peshorja

Kjo do të jetë një javë e mirë për angazhimet që lidhen me pronën, për blerjen ose shitjen e pronës, kontaktet me një gjykatë ose institucion ligjor në raste të tilla. Këtë javë do merrni vendime të shpejta, të udhëtoni papritmas ose të bëni ndryshime të papritura. Një shqetësim mund të ndodhë në lidhje me një udhëtim të ardhshëm. Gjatë javës ju do të merrni lajme në lidhje me një çështje shëndetësore apo çështje tjetër të rëndësishme për një mik apo të afërm i cili jeton në një qytet apo vend tjetër. Disa prej jush mund të jenë të shqetësuar për një kosto të papritur ose më të lartë për një fëmijë.

Akrepi

Surpriza këtë javë do të jetë disi e lidhur me jetën tuaj të dashurisë. Partneri juaj do t’ju habisë me një vendim, sugjerim ose bisedë mbi një temë të rëndësishme. Java do të jetë e dobishme për çështjet tuaja familjare, gjithçka që lidhet me shtëpinë tuaj ose me të afërmit tuaj. Ju do të përjetoni një ngjarje të veçantë në shtëpi. Do të keni mundësi për të zgjidhur probleme, dhe ato do të lidhen kryesisht me shokun tuaj, të afërmit ose marrëdhëniet e kolegëve. Këtë javë, do t’ju takojë të harmonizoni marrëdhëniet që kanë qenë të paqëndrueshme ose problematike kohët e fundit.

Shigjetari

Një mirënjohje ose një lëvdim mund t’ju japë krahë për gjëra të reja në jetën tuaj. Për fat të keq, këtë javë ju do të kuptoni kotësinë e planit tuaj. Kjo është gjithashtu e vërtetë për marrëdhënien tuaj me disa njerëz. Tani do të keni shumë arsye për t’u ulur dhe për të konsideroni pozicionin tuaj ose të ardhmen. Ju aktualisht dhe do të merrni mundësi të reja zhvillimi dhe stabilizimi, por vetëm nëse jeni gati për veprime ose ngjarje të tilla. Gjatë javës mund të habiteni ose provokoheni nga një bisedë me një koleg ose një menaxher i cili nuk është në kontakt të ngushtë me ju. Mund të zbuloni se keni poste ose interesa të ngjashme.

Bricjapi

Këtë javë do të vareni nga vendimet ose angazhimet me një njeriu me shumë gjasa nga familja juaj ose një i afërm i largët. Mos e lejoni ndjenjën pesimiste apo depresive t`ju mposhtë, sepse jeni në procesin e bërjes së një ndryshimi të rëndësishëm dhe pozitiv në jetën tuaj. Kjo nuk do të ndodhë brenda një dite dhe ndoshta nuk do të mbulojë vetëm këtë javë si një periudhë zhvillimi. Kërkohet më shumë durim për të ndjekur rrjedhën e natyrshme të ngjarjeve. Këtë javë do të përjetoni një ngjarje të rëndësishme (dhe ndoshta të papritur) në familjen tuaj.

Ujori

Tani është koha që të jeni më kategorikë në atë që bëni ose vendosni të bëni. Zhvillimi i angazhimit tuaj do të varet nga njerëzit pak të njohur apo të panjohur. Gjatë javës, ju mund të shqetësoheni nga lajmet për një ngjarje të pakëndshme në jetën e njerëzve që njihni. Kjo javë do të sjellë surpriza në jetën tuaj, por ato do të jenë kryesisht pozitive dhe zhvillimi i tyre do të jetë në favorin tuaj. Kjo javë do të jetë e dobishme për gratë mbi moshën 35 vjeç dhe për zhvillimin e planeve të lidhura me një udhëtim.

Peshqit

Java do të kërkojë shumë vëmendje dhe përqendrim në punën me dokumentet financiare, angazhimet e lidhura me paratë dhe veprime të tjera të ngjashme. Gabimet, komplikimet dhe madje mundësia e disa mashtrimeve janë të mundshme. Një konflikt që do të lindë këtë javë me një grua të re do t’ju tregojë se kundërshtime të tilla nuk i zgjidhin problemet. Të dyja palët do të kenë fyerje ose akuza, lëndime emocionale dhe gjëra që vështirë se do të harrojnë. Disa prej jush do të investojnë para në përmirësimin e shtëpinë ku jetojnë.

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.