iconstyle.al > Modë > Java e modës > 10 fustanet e bardha, që nuset zgjodhën për dasmat mbretërore

10 fustanet e bardha, që nuset zgjodhën për dasmat mbretërore

Një dasmë mbretërore nuk është thjeshtë kurorëzimi i dashurisë mes çiftit dhe njohjeve familjare,është një çështje kombëtare dhe ndërkombëtare.

Dasma mbretërore, bën bashkë të gjithë dashamirësit, të ftuarit nga mbarë bota si dhe mediat janë të fokusuara vetëm tek dasma.

Por të gjithë biem dakort se vëmëndja i shkon nuses dhe fustanit të saj të ëndrrave. Teksa presim me padurim të shohim fustanin e Meghan Markle në dasmën me Princin Harry, “This is Insider” rendit 10 nuse mbretërore dhe zgjedhjen që kanë bërë për fustanin e tyre të bardhë.

Princesha Claire e Luksemburgut zgjodhi një fustan të dizenjuar nga Elie Saab

Princeshë Sofia e Suedisë zgjodhi një fustan të stilistes suedez Ida Sjostedt.

Princesha Charlene e Monakos vendosi të mbajë një fustan të Armanit
Gazetarja Elisabetta Rosboch u martua me Princin e Belgjikës e veshur me Valentino

2 miliardë njerëz ndoqën dasmën e Kate Middleton dhe Princit William. Kate zgjodhi një fustan të bardhë të Alexander McQueen

Princesh Tatiana Blatnik e Greece veshi një fustan të dizenjuar nga stilisti me origjinë nga Venezuela, Angel Sanchez.

Shkrimtarja Viktoria Cservenyak, zgjodhi një fustan nga stilisti danez Claes Iversen, në dasmën Princin Jamie të Hollandës.

Princesha Noor e Jordanisë ishte rrëzëllitëse me të bardha, edhe përse çifti u divorcua në 2009.

Princesha e Morocco’s Lalla Salma, theu traditën me fustanin e saj në dasmën Mbretin Mohamed VI.

Princesha e Japonisë Sayako Kuroda, zgjodhi një fustan saten në formë A-je dhe dorashka të bardha.

 

 

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.