iconstyle.al > Bukuri > Beauty and Celebrity > Sy “të lagur” si Kim Kardashian? Si të realizoni trendin e kësaj vere me 5 hapa të thjeshtë

Sy “të lagur” si Kim Kardashian? Si të realizoni trendin e kësaj vere me 5 hapa të thjeshtë

Flokët “e lagur” kanë qënë një trend që e kemi parë kudo vitet e fundit, kryesisht tek yjet në tapetin e kuq.

Por kohët e fundit ato që janë kryefjala e trendeve, Kim Kardashian dhe Kylie Jenner po sjellin modën e re të syve “të lagur” dhe neve po na pëlqen.

Por çështja është: Si t’i bëni edhe ju sytë të shkëlqejnë si Kim dhe Kylie?

Me këto 5 hapa të thjeshtë që kemi sjellë mëposhtë do të arrini edhe ju të keni shkëlqimin përfekt në qepallat tuaja.

1.Aplikoni primer ( baza fillestare).

2.Aplikoni një ton sysh të lehtë mbi qepallat tuaja.

3.Rrëshqisni shkëlqyesin e buzëve mbi qepalla.

4.Vijeni të njëjtin ton poshtë syve.

5.Më pas vini edhe pak ton tek pjesa ku vetulla bashkohet me qepallat.

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.