iconstyle.al > Bukuri > Beauty and Celebrity > Si të bësh grimin e dasmës frymëzuar nga femrat e Hollywood-it

Si të bësh grimin e dasmës frymëzuar nga femrat e Hollywood-it

Jeni gati të bëheni nuse këtë verë dhe me siguri po kërkoni look-un ideal për fytyrën tuaj… Mbase jeni në dilemë dhe ankth se si mund t’ju nxjerrë parukjerja që keni zgjedhur, pasi nuk i keni akoma idetë e qarta të make up-it që mund t’ju  shkojë më shumë.

Atëherë ndiqni këto sugjerime të cilat janë mbledhur nga disa prej paraqitjeve më të mira të yjeve të Hollywod-it dhe janë trendi i sezonit.

1.Me sy të sfumuar

2.Një make up mat dhe nude, si Adriana Lima

3.Buzë të kuqe me shkëlqim

4.Fytyrë që shkëlqen

5.Miksim mes ngjyrës nude dhe floriri

6.Sy metalikë me shkëlqim

7.Thekso mollëzat

8.Buzë ngjyrë pjeshke

 

 

 

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.