iconstyle.al > Aktualitet > Shkruante fjalë banale nga Facebook-u, autori i masakrës së Selenicës befason në polici

Shkruante fjalë banale nga Facebook-u, autori i masakrës së Selenicës befason në polici

Ridvan Zykaj, 24-vjeçari që vrau 8-të kushërinjtë e tij në fshatin Selenicë të Vlorës, i habiti të gjithë teksa komentonte në Facebook, ndërsa policia e kërkonte ta arrestonte.

Komentuesit shkruanin se me veprimin që bëri meritonte që ta dënonin me vdekje duke e varuar në litar.

“Ç’më keni çarë k*rin”,komentonte Ridvani nga ana tjetër duke i habitur të gjithë me veprimin e tij.

Mirëpo në dëshminë e tij në polici Ridvani e ka mohuar që të ketë përdorur Facebook-un duke thënë se atë mund ta ketë përdorur ndonjë person tjetër.

“Nuk e di kush i ka shkruar. Unë nuk kam përdorur Facebook”, është shprehur 24-vjeçari.

Madje gjatë dëshmisë së tij në Drejtorinë e Policisë së Vlorës është konstauar se ai nuk ka ditur të shkruajë as emrin e tij dhe as të hedhë firmën, duke i shtuar dyshimet se nuk i ka shkruar ai ato komente.

Burimi: Panorama

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.