iconstyle.al > Aktualitet > Kush ishte 53-vjeçari që u ekzekutua në Shkodër teksa pinte kafen e mëngjesit

Kush ishte 53-vjeçari që u ekzekutua në Shkodër teksa pinte kafen e mëngjesit

Një 53-vjeçar është ekzekutuar mëngjesin e sotëm në Shkodër, teksa pinte kafen e mëngjesit, nga disa persona të paidentifikuar.

Fatbardh Lici është një emër i njohur për policinë jo vetëm për dyshimet në përfshirje në një vrasje të ndodhur 7 vite më parë por edhe për shkak të lidhjeve familjare, shkruan “BalkanWeb”.

53-vjeçari është vëllai i Mustafa Licit, anëtar i Këshillit Bashkiak të Shkodrës dhe kryetar i partisë “Mendimi i Djathtë Liberal”, si dhe kunati i biznesmenit Lulzim Kulla, (burri i motrës, në foto) i cili aktualisht ndodhet në burg.

Kulla u arrestua pak ditë më parë në Kakavijë, pasi tentoi të kalonte në Greqi me një pasaportë të falsifikuar. Ndaj Kullës pak muaj më parë u bë një atentat me eksploziv ku mbeti i plagosur.

Rreth 500 gramë C4 u vendos në një motoçikletë të parkuar afër fuoristradës së tij, ndërsa shpërthimi i shkaktoi djegie në 25 për qind të trupit. Në atë kohë, Kulla deklaroi për Policinë se “nuk i njihte autorët dhe nuk kishte dyshime se kush mund ta kishte vendosur tritolin”.

Burimi: BalkanWeb

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.