iconstyle.al > Modë > Icon Stil > Kurioziteti i së dielës/ 9 truke si t’i mbajmë atletet e bardha xixë

Kurioziteti i së dielës/ 9 truke si t’i mbajmë atletet e bardha xixë

Ne mendonim se njerëzit që arrinin t’i mbanin atletet e tyre të bardha ishin magjistarë. Çfarëdo që provonim nuk na siguronte se, atletet nuk do të ndryshonin ngjyrë.

Ky ishte një problem, sepse çdo vajzë me stil do të provojë se atletet e bardha janë po aq të kudogjendura sa xhinset dhe streçet.

Ato janë aksesori që do të vishni kur nuk do të zgjidhni këpucët me takë ose çizmet. Truku është që t’i mbani gjithmonë që të duken si të reja. Por si, është çështja?

1.Përdor manikyr të bardhë për të mbuluar gërvishtjet

2.Përdor një letër të lagur ose uthull, për të fshirë njollat

3.Asnjëherë mos i laj atletet e bardha në lavatriçe

4.Përdor një furçë dhëmbësh për të pastruar vendet që mezi lahen

5.Laji lidhëset e bardha duke i shpëlarë me ujë të ngrohtë

6.Pasi i ke larë, mbushi atletet me letër tualeti, për t’i tharë më shpejt

7.Përdor shampo në njollat e vajit

8.Gjithmonë mbaji (ose thaji) brenda për të shmangur rrezet e diellit

9.Nëse do të përdorësh zbardhues, holloje dhe hidhe në masë të vogël

Burimi: Who What Wear

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.