iconstyle.al > Bukuri > Beauty and Celebrity > Ju e zgjodhët: Ja e famshmja shqiptare që duket më bukur pa makijazh

Ju e zgjodhët: Ja e famshmja shqiptare që duket më bukur pa makijazh

Për më shumë se 24 orë fansat e Iconstyle.al patën mundësinë të përzgjidhnin mes shumë femrave të njohura shqiptare, atë që duket më bukur pa makijazh.

Këto personazhe u zgjodhën rastësisht nga stafi, dhe fotot e tyre ku shfaqen natyrale, janë publikuar nga vetë ato. Listën e kryeson ish-miss Shqipëria, Valbona Selimllari me mbi 488 vota. Vetëm një përqindje e vogël e votuesve (15,7%-91 votues) mendonin se Valbona ka nevojë për makijazh për t’u dukur bukur.

Ish-miss Shqipëria ende cilësohet si një nga femrat më të bukura shqiptare dhe vitet për të duket se kanë qenë vetëm numra. Në vitin që lamë pas shumë prej nesh mësuan moshën e saj të vërtetë: Valbona Selimllari është 45 vite dhe nuk i tregon aspak edhe nëse shfaqet ujë e sapun.

E famshmja e dytë shqiptare që duket më bukur pa makijazh është Xhensila Myrtezaj (447 vota) dhe vendin e tretë e zë Arilena Ara me një diferencë shumë të vogël (442 vota).

Gjithashtu, votuesit mendojnë se Nora Istrefi është një ndër të famshmet shqiptare që ka më shumë nevojë për makijazh. Sipas sondazhit, 553 votues mendojnë se këngëtarja duket më bukur me makijazh dhe vetëm 37 mendojnë se ajo duket bukur natyrale.

Burimi: Iconstyle.al

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.