iconstyle.al > Modë > Icon Stil > E garantuar! Pesë gjërat që ju bëjnë të dukeni më tërheqëse

E garantuar! Pesë gjërat që ju bëjnë të dukeni më tërheqëse

Një nga gjërat kryesore, që duhet të dini është që të visheni, në mënyrë që të ndiheni mirë. Stilistja e disa prej të famshmeve, mes tyre Lupita Nyong’o, Jennifer Hudson, Hilary Swank dhe Micaela Erlanger jep disa këshilla për gjërat esenciale të gardërobës, që duhet t’i besojë çdo femër. Pavarësisht se po përgatiteni për një takim apo thjesht për një paraqitje për të rritur vetëbesimin, këto janë gjërat që duhet të mos ju mungojnë.

1. Një fustan i thjeshtë


Fustan shumëngjyrësh nga Just Cavalli (bli këtu)

Ti nuk mund të gabosh asnjëherë me një fustan të thjeshtë. Pavarësisht se është një fustan mëndafshi pa mëngë apo me mëngë të gjata, një fustan i hijshëm me një siluetë të thjeshtë nuk do të zhgënjejë kurrë.

2. Çdo gjë që lidhet te beli


Bluzë me dizajn të lëkurës së gjarprit Michael Kors (bli këtu)

Gjithçka që thekson belin tregon një pjesë interesante të trupit. Kjo siluetë e bën më të dukshëm belin tuaj dhe ofron pamje femërore.

3. E kuqja


Minifund i kuq Blumarine (bli këtu)

Edhe pse e kuqja mund të duket si ngjyrë, që është vështirë për t’u kombinuar e veshur, shkenca mbështet faktin se nuancat e guximshme japin besim dhe ju bëjnë të dukeni më tërheqëse. Mund të jetë, një fustan, fund apo thjeshtë një buzëkuq.

4. Veshjet që ekspozojnë klavikulat (kockat e dala mes shpatullave dhe qafës)


Fustan Just Cavalli (bli këtu)

Nxjerrja e një klavikule ose një pjesë të vogël të shpatullës është gjithashtu veshje femërore, delikate, por edhe joshëse.

5. Një rrip


Rrip Furla (bli këtu)

Një tjetër truk është vendosja e një rripi. Një rrip është një mënyrë vërtetë e lehtë për të përcaktuar belin tuaj dhe për të theksuar veshjen.

Burimi: Who What Wear

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.