iconstyle.al > Modë > Icon Stil > 18 dizajnet më të bukura të Zuhair Murad

18 dizajnet më të bukura të Zuhair Murad

Zuhair Murad u lind në një familje katolike në Ras Baalbek. Pak pas shkollës së mesme, Murad u zhvendos në Paris, ku mori diplomën e tij në modë.

Në vitin 1999, Murad bëri paraqiti koleksionin e tij të parë në pasarelë  në Romë me koleksion e mirënjohur që e çoi në pjesëmarrjen e tij në kalendarin italian. Në vitin 1995, Murad hapi dyqanin e tij të tretë në Bejrut. Linjat e tij të veshjes përfshijnë haute couture, ready-to-wear dhe aksesorë. Planet për zgjerimin e linjës së modës janë duke u zhvilluar për të përfshirë produktet e bukurisë, parfume, të brendshme, si dhe orendi. Janë hapur dy dyqanet; I pari në Bejrut dhe i dyti në Paris. Ai gjithashtu ka një sallë ekspozite në Milano.

Marion Cotillard, Taylor Swift, Carrie Underwood, Ivana Trump, Beyoncé Knowles, Shakira, Ana Ortiz, dhe shumë më tepër kanë veshur veshjet e tij. Ai gjithashtu krijoi fustanin e Miss France Chloé Mortaud për Miss Universe 2009 dhe 5 fustaneve për finalen e Miss France 2010. Princesha al-Taweel nga Arabia Saudite e kishte veshur krijimin e tij kur mori pjesë në dasmat e princit William dhe Catherine, dukeshës së Kembrixhit. Blake Lively po ashtu kishte veshur një fustan Zuhair Murad nga koleksioni i tij në pranverë të vitit 2012 në premierën botërore të filmit “SAVAGES” në Westwood Village. Kristen Stewart mbante një veshje Zuhair Murad në Festivalin e Filmit në Toronto për një shfaqje të Filmin e saj të vitit 2012, në premierën në Los Anxhelos të filmit të saj, The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2. Aktorja franceze Marion Cotillard mbante një fustan me lule Zuhair Murad nga koleksioni i tij i vjeshtës 2012 në çmimet e kritikëve të vitit 2013

Nuk janë emaile të mërzitshme!

Regjistrohu për të zbuluar të vërtetat e të famshmëve dhe trendet e momentit.