ICONstyle > Aktualitet
3D8B825E00000578-4251902-image-a-6_1487839960243

Ceremonia e 37-të e ndarjes së çmimeve “BRIT Awards” nderoi të mërkurën shumë artistë, mes tyre edhe të ndjerin David Bowie. Në skenë u shfaq djali i legjendës së muzikës, Duncan Jones, i cili mori çmimet “Artisti më i…

3814

Nice, Francë Një balerinë kryen një performancë gjatë karnavaleve të Nicës. Fotografia: Valery Hache / AFP / Getty Vatikan Papa Françesku merr pjesë në një shfaqje cirku, gjatë audiencës së tij të përjavshme në Sheshin e Shën Pjetrit. Fotografia:…

16903361_10154495006016523_33834671442540296_o (1)

Kerala, Indi Një  bretkosë nate 13.6 mm, zbuluan shkencëtarët në mesin e katër llojeve të bretkosave në miniaturë, të mjaftueshme për t’u ulur në një thua. Fotografia: SD Biju / AFP / Getty Mainz, Gjermani Britania i tregon gishtin…

5130

Londër, Mbretëri e Bashkuar Një modele ecën në pistë në shfaqjen e modës Hellavagirl gjatë Javës së Modës në Londër. Fotografia: Images Anthony Harvey / Images Menton, Francë Luani Roi (Mbreti Luan), skulpturë e bërë nga limona dhe portokalle,…